Apžvalga: Noctua NH-D14 procesoriaus aušintuvas

Parašė Overclock Sausis - 17 - 2010

Overclock.lt lankytojams, Noctua jau yra puikiai žinoma kompanija, dėl gaminamų labai kokybiškų produktų, kurie leis pasiekti maksimalų aušinimo efektyvumą skleidžiant įtin mažą garsą( dažniausiai išvis jokio garso). O šiandieną matysite dar vieną jų produktą. D14 – sunkiasvoris aušintuvas, Noctua teigė, jog šis aušintuvas lygiuojasi kovoti su Prolimatech Megahalems, nes oro aušintuvų rinkoje pastarasis gaminys yra lyderis. Kaip seksis D14, pamatysite perskaitę apžvalgą.Šį kartą pradėsiu nuo produkto specifikacijų, kurias rasime ant pakuotės.

Photobucket

Kaip jau tikriausiai supratote, pakuotėje rasime du ventiliatorius – Noctua P12 ir P14, didesnysis bus viduryje, o mažesnysis priekyje, žinoma jeigu turite papildomą ventiliatorių, galėsite uždėti ir dar vieną, bet labai didelės naudos iš to nebus.

Photobucket

Kaip ir visi kiti Noctua aušintuvai, šis neišskirtinis ir turi “dantukus” aplink visą aušintuvą, o jie atrodo išties puikiai.

Photobucket

D14 turi 6 aliuminius vamzdelius, pro kuriuos praeina šiluma iki radiatoriaus, kuris ją išleidžia ir tada ventiliatoriai darbuojasi išpūsdami karštą orą lauk.

Photobucket

Komplektacija

Kaip visada Noctua gaminiai turi išties didelę komplektaciją, tai suprasite pamatę nuotraukas

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Kartu su aušintuvu gausime ir Noctua NT-H1 termo pastą, kurią daugelis jau pamėgo, dėl jos lengvo užtepimo, aš taip pat ją naudoju visuose Overclock.lt testuose, kad visi produktai būtų lygus ir neturėtų persvaros į vieną ar kitą pusę.

Photobucket

Aušintuvo paviršius yra labai gerai padarytas, nes jis turi mikro nelygumų, kuriuos su termo pasta paprastai pašaliname ir taip pageriname aušinimo efektyvumą.

Photobucket

Sumantavus aušintuvą atsiranda problema, nes P12 ventiliatorius uždengia dvejas darbinės atminties jungtis, todėl atmintį reikia sudėti prieš dedant aušintuvą, arba reikia nuimti P12 ventiliatorių. Taip pat esu matęs, jog ir be P12 yra uždengiami darbinės atminties lizdai, kas daugeliui gali nepatikti.

Photobucket

Kadangi aukščiau rašiau apie uždengiamus RAM lizdus, dabar rašysiu apie aušintuvo svorį. Gamintojas teigia, jog aušintuvo svoris be P12 ir P14 ventiliatoriaus yra 900 gramų, o su jais 1240 gramų. Taip, sutinku, jog svoris yra išties nemažas, bet todėl Noctua komplektacijoje ir prideda angliškai vadinamą “backplate”, lietuviškai tikriausiai reikėtų vadinti galinė plokštelė. Kas keisčiausia, bet Overclock.lt svarstyklės rodo 10 gramų didesnį svorį, nei teigia Noctua.

Photobucket

Ventiliatoriai gali dirbti skirtingai, Noctua teigia, kad P12 ventiliatorius gali suktis iki 1300 apsisukimų per minutę greičiu, o P14 iki 1200 apsisukimų, komplektacijoje rasime ir adapterių, jeigu skleidžiamas triukšmas Jums bus per didelis, tiesiog užsidėsite U.L.N.A ( Ultra Low Noise Adapter) ir galėsite mėgautis tyla, beje uždėjus adapterius tiek P12, tiek P14 greitis sumažės iki 900 apsisukimų per minutę.

Photobucket

Testavimas

Testavimo geležis
Antec Twelve-Hundred korpusas
Antec 750W maitinimo blokas
Intel DP35DP pagrindinė plokštė
Intel E8400 @ 3.0GHz procesorius
MSI 9600GT OC vaizdo plokštė
Kingston HyperX 4GB @ 890MHz darbinė atmintis
Windows 7 Ultimate 64 bitų operacinė sistema
Noctua NH-D14 procesoriaus aušintuvas
P12 ir P14 ventiliatoriai

Pasižiūrėkime ant kiek naujasis gaminys efektyvesnis už senąjį Noctua NH-U12P SE2 aušintuvą, žinoma neužmirškime ir kitų gaminių iš kitų kompanijų.

Photobucket

Neapkrauta sistema:

Photobucket

Čia ir pasimato nežymus, bet visdėlto dviejų laipsnių pranašumas prieš NH-U12P SE2 aušintuvą. Noctua inžinieriai tikrai laiko nešvaistė veltui, nes galiu garantuoti, kad ant galingesnės sistemos, kaip pavyzdį imkime i7 procesorių – ant jo matytume tikrai geresnius rezultatus, tiesiog jau mano procesoriaus aušinimas pasiekė maksimumą, bent jau mano tokia nuomonė.

Apkrauta sistema:

Photobucket

Kaip jau ir minėjau, reikia labiau kaistančio procesoriaus, kad būtų matomas didesnis aušintuvo efektyvumas, nes manasis pasiekė maksimumą.

Photobucket

Apibendrinimas

Noctua pagamino tikrai gražų, masyvų, labai kokybišką bei tylų aušintuvą už tikrai normalią kainą – užsienyje kaina siekia apie 230Lt, žinoma Lietuvoje jo kaina bus žymiai didesnė, bet niekas netrukdo užsisakyti gaminio internetu. D14, kaip ir kiti Noctua aušintuvai naudoja SecuFirm2 montavimo sistemą, su kuria sumontuoti aušintuvą bus labai paprasta ir lengva, o dėka lengvai keičiamų ventiliatorių, Jūs galėsite užsidėti jums patinkantį ar labiau tinkantį ventiliatorių ant D14 aušintuvo, tai yra labai didelis privalumas, nes tikrai ne ant daugelio aušintuvų turite tokią laisvę rinktis pačiam. Už puikų efektyvumą, bei gerą kokybę Noctua NH-D14 gauna efektyvumo ir kokybės apdovanojimą, bei 5 overclock’ų reitingą.

Photobucket

Nuoroda į produkto puslapį paspaudus čia.

Dėkojame Jakob Dellinger iš Noctua už suteiktą produktą apžvalgai.

Share on Facebook

9 atsakymai(-ų) į “Apžvalga: Noctua NH-D14 procesoriaus aušintuvas”

 1. bugism rašo:

  Nusipirkau ir šitą monstriuką taigi liko PSU ir kompas bus atnaujintas visas

 2. Overclock rašo:

  pirk mano PSU seną :)

  Parašyk skype Megstu1 jeigu domina ;)

  Zalman 600W gražuolis ;)

 3. bugism rašo:

  Ieskau butent nuo 700w nes pas mane dabar pati stovi 550w

 4. eTeRis rašo:

  Chieftec 750w 14cm Super Series geri PSU ir kaina nėra didelė.

 5. Kestas24 rašo:

  ka manot apie aerocool:?

 6. Overclock rašo:

  High-end produktai :)

  Patinka man jų korpusai arba front bay panėlės ;P

 7. Kestas24 rašo:

  overlock nesupratau juokauji ar rimtai kalbi

 8. Overclock rašo:

  Rimtai, front bay panėlės, tai žiauriai nice(bent jau man).

 9. Kestas24 rašo:

  jop ir as jas ziurejau ir kaina nebloga bei galimybiu daug su tuoch screenu

Jūsų komentaras

Jūs privalote prisijungti norėdami komentuoti.

Naujausios diskusijos

phpBB Error - phpbb_topics

Naujausi komentarai

  • eTeRis Žinoma SSD spartesni, bet kaip ir sakai...
  • Kestas Viską lems kaina, nes ssd manau spatesni.
  • Kestas Kaina tai neverta našumo :D
  • Kestas bent jau kiek esu girdėjes geriau kai...
  • as asus pareiske kad nezada jokiu naujinimu AM3...

Remėjai